Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 
 
Elma
Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder. İçinde A, B, C ve E vitaminlerinin yanında, kansere direnç gösteren 'flavonoid' maddesini de içerir. Bu madde meyve ve sebzelerin kabuklarında bulunur.

Bu nedenle, elmayı iyice yıkadıktan sonra kabuklarıyla yemek en sağlıklısıdır. Şeker oranı çok düşüktür. Bu nedenle elma, zayıflama kürlerinde de önemli bir yere sahiptir.

Günde az 1 elma yemeye siz de özen gösterin..
 
Salatalık
Kanı temizler, karaciğeri ve böbrekleri çalıştırarak bol idrar söktürür. idrarla birlikte vücuttaki üre asidi ve ürat tuzlarını eritip dışarıya atılmasını sağlar. İçeriğindeki bol kükürdü ile kanı temizler, ciltteki ter bezlerini çalıştırır, böylece cildin taze ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

Karnabahar
Kadınları göğüs kanserine karşı koruyan ‘indol-3 karbonal’ maddesini içerir. İçeriğindeki fosfor , cinsiyet hormonu, E vitamini ve protein sayesinde cinsel gücü arttırır, kalp rahatsızlıklarını giderir, sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, onların yıpranmasını önler.

 
Greyfurt
Sindirimi uyarır. Diş etlerinin kanamasını azaltır, soğuk algınlığına iyi gelir. Lifleriyle yenirse, kolesterolü düşürür.

Portakal
Soğuk algınlığı, grip, incinme, kalp hastalığı ve felçten korunmaya yardım eder. Portakal C vitamininin yanı sıra B vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum da içerir. Lifler, organik asitler ve şeker açısından da zengindir. Kanın temizlenmesinden karaciğeri çalıştırmaya, cildi güzelleştirmekten anormal doğumları önlemeye kadar pek çok şeye yarar.
Günde yenilen bir portakal kanseri önler.

 
Mandalina
Enfeksiyonlarla savaşmayı kolaylaştırır. Şeker ve organik asitler içeren mandalinanın kanı temizleyici, sinirleri yatıştırıcı ve damar sertliğini önleyici özellikleri vardır.

Brokoli
Bir brokoli, kişinin günlük C vitamini ihtiyacının yüzde 220’sini, A vitamini ihtiyacının ise yüzde 15’ini karşılıyor. İçerdiği antikanserojen maddeler nedeniyle vücutta kanser oluşumunu engelliyor. Düşük kalorili olması ve yüksek oranda lif içermesi nedeniyle dengeli beslenme sağlıyor.

 
Sivri Biber
İçerdeği bol beta karoten, C, P ve K vitaminleriyle bazı alkoloidler sayesinde mideyi kuvvetlendirir, iştah açar ve mide tembelliğini giderir.
 
Pırasa
İçeriğinde vitaminler, mineraller ve çeşitli nitritler ile çok şifa verici özelliği vardır, mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları, damar sertliği için faydalıdır. Hemoroidi olanlara önerilir.

Üzüm
A, B, B2 ve C vitaminlerini içerir. Ölü hücreleri temizlemenin yanı sıra selülite de iyi gelir. Cildin su tutmasını engeller. Zengin içeriği ile toksinleri atan üzüm, bağırsak ve böbrekleri çalıştırır, bol enerji verir ve cildin yaşlanmasını geciktirir.
 

Anasayfa | Kurumsal | Foto Galeri | İletişim  
Copyright © 2012 Emona
Giriş..>